Porady i ciekawostki______

Kategorie

Filtruj
Sortuj

Producenci

Brak producentów

Dostawcy

Brak dostawców

Łóżka metalowe - pytania i odpowiedzi
Opublikowano 06.10.2023 | Kategoria Porady i ciekawostki

Łóżka metalowe - pytania i odpowiedzi

Wybierając wyposażenie do sypialni, w pierwszej kolejności decydujemy się na zakup łoża. To jedno z podstawowych mebli, nic więc dziwnego, że zależy nam na tym, aby nie tylko pasowało do całej aranżacji, ale również było wygodne i nie skrzypiało. Czy łóżka metalowe spełniają powyższe kryteria? W tym artykule odpowiadamy na to pytanie, dzięki czemu dowiesz się, czy warto postawić na nie w swoim pokoju sypialnianym.

Czy łóżko metalowe skrzypi?

Wiele osób może zadawać sobie pytanie, czy łóżko metalowe skrzypi? Jeśli kupisz dobrej jakości łoże od renomowanego producenta, nie będzie ono skrzypiało. Wpływa na to przede wszystkim staranne wykonanie mebla, w tym dokładne spawanie newralgicznych elementów oraz połączeń śrubowych. Warto więc postawić na jakość i zdecydować się na kupno łóżka metalowego prosto od producenta, bo dzięki temu nie będzie wydawać nieznośnych dźwięków, a do tego posłuży na długie lata.

Po czym rozpoznać wysokiej jakości łóżko metalowe?

Wspomnieliśmy już o tym, że meble dobrej jakości nie będą skrzypieć, jednak jak je rozpoznać? Bardzo ważna jest konstrukcja nośna łóżka metalowego. Panele ramy powinny przebiegać minimum z trzech stron, a do tego być na tyle wysokie, by materac leżał wystarczająco głęboko. Blacha, z której są wykonane, najlepiej, aby była nieco grubsza od grubości ścian. Natomiast w przypadku łoża podwójnego konieczna jest belka na środku i dodatkowa tzw. „piąta noga” (wystarczy tylko jedna, gdyż zbyt duża ilość podpórek pod ramą oznacza słabą jakość użytego materiału).

Dlaczego łóżko metalowe skrzypi?

Czasami jednak nawet mebel od sprawdzonego producenta po jakimś czasie może zacząć skrzypieć. Dlaczego łóżko metalowe skrzypi? Najczęstszą przyczyną jest drewniana rama stelaża z listewek, która ociera się o metal, powodując nieprzyjemne trzeszczenie. Zdarza się również, że problem skrzypienia wynika z poluzowania się śrub. Metal jest materiałem, który stale pracuje, więc to naturalne, że po dłuższym czasie użytkowania wkręty w łóżku mogą się obluzować i tym samym powodować hałaśliwe dźwięki.

Co zrobić, żeby metalowe łóżko nie skrzypiało?

Poznanie przyczyny, dlaczego wygodne łoże skrzypi, pozwoli Ci naprawić ten problem. Co zrobić, żeby metalowe łóżko nie skrzypiało? Na początku należy dokładnie dokręcić śrubki, które po latach się poluzowały. Można to zrobić przy użyciu podkładek. Natomiast jeśli powodem uciążliwych dźwięków jest drewniana rama stelaża ocierająca się o metal, wówczas warto zastosować ślizgacze filcowe lub taśmę antypoślizgową. Dzięki nim pozbędziesz się problemu skrzypienia.

Jakie wybrać meble do metalowego łóżka?

Wystrój sypialni wpływa na komfort wypoczynku, dlatego niezwykle ważne jest zachowanie spójności wnętrza z wyposażeniem. Jakie meble do metalowego łóżka wybrać? Metal doskonale komponuje się z innymi materiałami, więc pod tym względem nie powinno być kłopotów. Świetnie pasuje z elementami wykonanymi z drewna, które sprawią, że pomieszczenie stanie się przytulniejsze. Łoże można zestawić nie tylko z drewnianymi meblami, ale również z tymi z tworzyw sztucznych czy pokrytych kolorową emalią.

W wyborze wyposażenia do łóżka metalowego warto zwrócić uwagę także na kolorystykę. Białe łoże najlepiej pasuje do mebli o tym samym kolorze lub sosnowym. Z kolei czarne idealnie łączą się z odcieniem mosiądzu. Poza tym można wprowadzić więcej barw w swojej sypialni i zdecydować się na żywe kolory, byleby nie były one zbyt jaskrawe.

Czy warto zainwestować w łóżko metalowe?

Jeśli szukasz wyposażenia do swojej sypialni, łóżko metalowe okaże się doskonałym wyborem. Warto je kupić choćby przez to, że jest wygodne i wytrzymałe. Lekka rama charakteryzuje się odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a do tego jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją. Można ją pomalować na dowolny kolor, dostosowując do kolorystyki całego pomieszczenia. W dodatku producenci coraz częściej decydują się na tworzenie ram łóżkowych o designerskich kształtach, np. drzewa z liśćmi. Dzięki temu można kupić model nie tylko o prostym wykończeniu, ale również o stylowym zdobieniu.

Udostępnij & skomentuj