O nas_____

Kim jesteśmy ?
Pasjonatami, rzemieślnikami & projektantami

Jak tworzymy?Tniemy, gniemy, szlifujemy, kujemy i spawamy w Ostrowie Wielkopolskim. Tutaj, w południowej Wielkopolsce mieści się nasze główne centrum dowodzenia. Tu bije serce FRANCKE-ART – małej, rodzinnej manufaktury mebli z metalu. Z metalu?! Tak, kochamy metal! :) To z pozoru zimne tworzywo dzięki naszej pasji i wytrwałej pracy rąk zupełnie zmienia swoje oblicze stając się szlachetną i niezwykle trwałą bazą dla zaprojektowanych przez nas mebli.

Lubisz metal? Może tak, jak my, od zawsze lubiłeś obcować z tą materią? Może z nostalgią wspominasz stare, przedwojenne meble i ich klasyczne wzornictwo, a we wnętrzu starej fabryki czujesz się, jak w domu? Szukasz mebla, który wpisuje się w Twoje upodobania i styl życia odzwierciedlając zarazem zamiłowanie do dobrego designu? Mebla, który przetrwa dekady i dumnie zestarzeje się z Tobą? Dobrze trafiłeś!

Co nami kieruje? Cztery najważniejsze elementy FRANCKE-ART.

PASJA

Od lat, niezmiennie, wkładamy całe serce w to, co robimy. Od projektu – po ostatni spaw czy szlif, każdy etap produkcji jest dla nas równie ważny. Tworzymy tylko takie meble, z których możemy być dumni. Specjalnie dla Ciebie!

RZEMIOSŁO

Szanujemy wiedzę i doświadczenie poprzednich pokoleń. Tworząc nasze meble sięgamy po tradycyjne techniki kowalstwa artystycznego. Dla nas to styl życia. Dla Ciebie - satysfakcja z posiadania unikatowego, ręcznie wykonanego mebla.

RESPEKT

Meble produkowane masowo szybko lądują na śmietniku. W ten sposób marnujemy nie tylko materiały, z których zostały one stworzone, ale również czas i pieniądze. Wyroby FRANCKE-ART zostały stworzone do wieloletniego użytkowania i są niemal niezniszczalne.

TEAMWORK

Wszystko zaczyna się od wizji i dużej dawki wiedzy, ale dobre efekty można uzyskać tylko i wyłącznie dzięki dobrej współpracy. Nasz zespół produkcyjny to zgrana paczka spawaczy i stolarza. To nie tylko najlepsi pod słońcem fachowcy, ale najnormalniej w świecie fajne chłopaki!

o-nas1.pngHistoria FRANCKE-ART - Z Love Story w tle Historia firmy sięga roku 1910, kiedy to pradziadek Antoni Wojciechowski zajął się kowalstwem oraz budową wozów i powozów. Jak to często bywa, swoją wiedzę i doświadczenie przekazał synowi – Florianowi, który razem z nim prowadził rodzinny warsztat. Dziadek Florian cierpliwie przyuczał uczniów do zawodu. Jednym z nich był Andrzej Francke, który rozkochał w sobie córkę Floriana – Romanę.

o-nas2.pngCo trzy głowy - to nie jedna Dziś, pod nazwą FRANCKE-ART kontynuujemy tradycję kowalską w nowoczesnym wydaniu produkując designerskie meble z metalu. Kalina, Andrzej i Romana – to my tworzymy główne centrum dowodzenia naszej małej rodzinnej manufaktury. Nasz zespół nie współpracowałby tak sprawnie bez Romany. Romka zajmuje się zamówieniami i całą masą spraw administracyjnych, o których reszta z nas nie ma zielonego pojęcia. Andrzej to nasz bank wiedzy i główny specjalista. Bezustannie krąży między biurem a produkcją, fachowym okiem ogląda każdy nowy projekt. Kalina ma głowę pełną pomysłów, ale nigdy jej nie traci. Wie co w trawie piszczy nie tylko w świecie designu ;). Działamy już wspólnie od lat i wciąż się rozwijamy, a wszystko po to, żeby niepowtarzalne meble z metalu mogły kojarzyć się właśnie z FRANCKE-ART.

o-nas1.jpgEkipa z sercem ze stali W dawnych czasach nasi specjaliści byliby zapewne sprawnymi kowalami. Dziś, z użyciem nowoczesnych narzędzi i metod spawalniczych, FRANCKE-ART TEAM tworzy niezwykłe meble od podstaw. Spawacze i stolarze, to oni wspólnie i z najwyższą kompetencją pracują nad każdym projektem, a wszystko to pod fachowym okiem Andrzeja Francke. Nasi chłopacy to chodzące talenty! Razem tworzymy nasz Dream Team.