Kolory drewna i metalu_____

Dostępne kolory metaluWszytskie nasze meble malowane są proszkowo. Malowanie proszkowe, nazywane rowniez malowaniem na sucho, polega na nanoszeniu farby na metalowe elementy i konstrukcje w formie proszku. Farba nakładana jest metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Element metalowy zostaje uziemiony, a naładowany elektrostatycznie proszek przyczepia się do jego powierzchni. Nastepnie metalowe elementy pokryte proszkiem umieszcza się w piecu lakierniczym. Temperatura sięga w nim ok. 200 stopni Celsjusza, tutaj powłoka ulega stopieniu, a następnie utwardzeniu.
Powstające w ten sposób powłoki są bardzo trwałe i odporne na różnego rodzaju zniszczenia. Dla nas ważny jest argument, że malowanie proszkowe jest ekologiczne. Farba proszkowa jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Na etapie malowania nie wykorzystuje się żadnych szkodliwych rozpuszczalników, a etap utwardzania nie wiąże się z emisją niebezpiecznych substancji.

Antracyt.pngAntracyt
Czarny.pngCzarny
Grafit.pngGrafit
Patyna_miedz.pngPatyna miedź
Patyna_srebro.pngPatyna srebro
Patyna_zloto.pngPatyna złoto

Dostępne warianty drewnaDrewno do produkcji naszych mebli pochodzi w całości z polskich Lasów Państwowych, certyfikowanych zgodnie z międzynarodowymi standardami FSC. Z lasów, które są regularne odnawiane poprzez sadzenie młodych drzew. Do produkcji wykorzystujemy drewno sosnowe i dębowe. Drewno sosnowe idealnie nadaje sie do wybarwień, dzieki ktorym zostaje wspaniale podkreślony naturalny rysunek słojów. Ten przepiękny rysunek słojów drewna nadaje meblu niepowtarzalnego charakteru. Drewno dębowe ma ładny ciepły kolor, pasujący do obecnych trendów wnętrzarskich, a jego zaletą jest twardość i trwałość. Dzięki olejowaniu zachowuje swoje naturalne piękno na długie lata. Olej głęboko wnika w struktury drewna, wydobywa na wierzch cały jego, niepowtarzalny charakter.

DREWNO SOSNOWE

Sosna - miodowy.pngMiodowy
Sosna - rustykalny.pngRustykalny
Sosna_biala.pngBiały
Sosna_czarna.pngCzarny
Sosna_orzechowa.pngOrzechowy
Sosna_szara.pngSzary

DREWNO DĘBOWE

Dab_naturalny_lakierowany.pngNaturalny lakierowany
Dab_naturalny_olejowany.pngNaturalny olejowany
Dab_sekaty_lakierowany.pngSękaty lakierowany
Dab_sekaty_olejowany.pngSękaty olejowany