Porady i ciekawostki______

Kategorie

Filtruj
Sortuj

Producenci

Brak producentów

Dostawcy

Brak dostawców

Łóżka do sypialni z wezgłowiem czy bez – różnice i przewagi
Opublikowano 01.04.2021 | Kategoria Porady i ciekawostki

Łóżka do sypialni z wezgłowiem czy bez – różnice i przewagi

Wiele osób popełnia błąd, obawiając się zakupu łóżka bez zagłówka z powodu niewystarczającej funkcjonalności. W rzeczywistości okazuje się, że tego typu modele wyróżniają się praktycznością oraz stwarzają wiele ciekawych możliwości aranżacji wnętrza. Ponadto łóżko bez wezgłowia często ma atrakcyjniejszą ceną, która nie nadwyręża zbytnio domowego budżetu. Warto jednak wiedzieć, czym różni się łóżko bez zagłówka od modeli z zagłówkami, aby móc wybrać dla siebie jak najlepsze rozwiązanie.

Łóżko bez wezgłowia a funkcjonalność

Osoby, które obawiają się, że w łóżkach bez zagłówków nie będą mogły wygodnie czytać lub pracować przy laptopie, często rezygnują z zakupu tego typu modeli. Mimo to w wielu sytuacjach okazuje się, że wygodniejszym rozwiązaniem niż zagłówek jest regulowany stelaż, który można dowolnie podnosić lub obniżać, zapewniając tym samym kręgosłupowi idealne podparcie. Warto też wspomnieć, że zagłówki, które nie są pochylone pod odpowiednim kątem, mogą powodować nieprzyjemne bóle karku oraz pleców.

Łóżko bez wezgłowia to również idealny wybór dla osób, którym trudno znaleźć zagłówek pasujący do wystroju całego pomieszczenia. Dzięki uniwersalności tego typu modeli, sprawdzą się w każdym wystroju, a jeśli w niedalekiej przyszłości czeka nas przeprowadzka – nie musimy obawiać się o niedopasowanie łóżka w nowym mieszkaniu. Ponadto modele bez zagłówków wyróżniają się często niższą ceną i świetnym wyglądem.

To nie jedyne zalety tego typu mebli. Łóżko bez wezgłowia świetnie sprawdzi się w przypadku sypialni umiejscowionych na poddaszu lub w pomieszczeniu ze skosami. Brak zagłówka daje też większe możliwości aranżacyjne, ponieważ możemy postawić mebel przy oknie, ale też np. na antresoli, gdzie mamy ograniczoną przestrzeń. To także dobre rozwiązanie, jeżeli chcemy wykonać wezgłowie samodzielnie lub gdy nasza wizja na ścianę nad łóżkiem znacząco odbiega od typowych projektów. Dzięki temu brak zagłówka w żaden sposób nie ogranicza założonej koncepcji co do np. powieszenia półek, czy chęci posiadania drewnianych lameli.

Które łóżko lepiej sprawdzi się w transporcie i montażu?

Łóżka z zagłówkami często cechują się większą wagą – szczególne modele, które powstają z drewna. Z tego też powodu ich transport, wniesienie oraz montaż zajmują znacznie więcej czasu, a także mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami, kiedy chcemy taką dostawę zamówić w sklepie. Łóżko bez zagłówka zajmuje za to znacznie mniej miejsca, co nie tylko pozwala zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, ale też ułatwia transport. Dlatego łóżka bez wezgłowia to godne uwagi rozwiązanie w przypadku niewielkiego metrażu.

Udostępnij & skomentuj