Porady i ciekawostki______

Kategorie

Filtruj
Sortuj

Producenci

Brak producentów

Promocje

Dostawcy

Brak dostawców

Ekologiczność mebli z metalu
Opublikowano 07.12.2023 | Kategoria Porady i ciekawostki

Ekologiczność mebli z metalu

Metalowe elementy wyposażenia wnętrz, do tej pory najczęściej można było spotkać w dużych przedsiębiorstwach, fabrykach czy szpitalach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by takie meble z metalu były użytkowane również w prywatnych domach. Kryją w sobie o wiele więcej zalet niż popularne produkty drewniane. Prowadzona przez nas rodzinna manufaktura mebli to miejsce, w którym można znaleźć między innymi łóżka i nie tylko.

Odkryj charakterystykę mebli z metalu

Zasadniczym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na ekologiczne meble z metalu, jest solidność surowca, z którego są one wykonane. Metal to materiał o uniwersalnym zastosowaniu, cechujący się trwałością nie do zbicia. Elementy wyposażenia wnętrz wykonane z tego surowca będą się zatem charakteryzować prostym, a zarazem estetycznym wyglądem. Łóżka z metalu czy inne meble świetnie się zatem sprawdzą we wnętrzach urządzonych w stylu nowoczesnym, industrialnym oraz loftowym.

Mimo częstego użytkowania, na takich produktach nie pojawiają się żadne widoczne uszkodzenia. Ponadto na meble z metalu nie mają wpływu niekorzystne warunki atmosferyczne, a proces ich czyszczenia jest bajecznie prosty, bowiem wystarczy sięgnąć po ściereczkę, płyn do mycia wodę. Z pewnością takie produkty to propozycja dla osób, szukających rozwiązań, które posłużą przez długie lata. Kolejną zaletą tych ekologicznych produktów jest fakt, iż pomieszczenie, w którym się one pojawią, zyskuje zupełnie nowego charakteru. W naszej ofercie znaleźć można między innymi łóżka, komody, stoliki kawowe, szafki nocne, a nawet regały.

Odkryj ekologiczny aspekt mebli z metalu

Zakładając naszą manufakturę, kierowaliśmy się ideą ekonomii cyrkularnej. Świadomie podchodzimy do produkcji naszych łóżek i ekologicznych mebli, wykorzystując naturalne surowce, takie jak stal. Materiał ten jest w stu procentach zdolny do recyklingu i ponownego wykorzystania. Pod tym względem wszystkie procesy produkcyjne zostały ukierunkowane na maksymalne ograniczenie generowania odpadów.

Niemalże każde przedsiębiorstwo produkcyjne w mniejszym lub większym stopniu oddziałuje na środowisko naturalne. Odpowiedzialność za ten aspekt stała się nie tyle koniecznością, ile obowiązkiem. Ekologiczne podeście do biznesu to w ostatnich latach gorący trend. To ono w dużej mierze decyduje o jakości naszego życia. Nasza firma promuje świadomość proekologiczną, wypuszczając na rynek nasze łóżka i inne meble z metalu z oferty.

Meble nadające się do recyklingu

Biorąc pod uwagę ekologiczne podejście do biznesu, nasze wyroby, w tym łóżka, można w stu procentach poddać procesowi recyklingu. Ponadto stal, którą wykorzystujemy do produkcji danego wyrobu, w swoim składzie ma już prawie 60-70% stali pochodzącej z recyklingu.

Stal jest materiałem, który można recyklingować niemalże bez końca, uzyskując odzysk na poziomie ponad 90%. Pod tym względem materiał ten jest bezkonkurencyjny. Warto też podkreślić, że stal podczas recyklingu nie traci swoich pierwotnych właściwości. Skłania to do optymistycznej refleksji, że w niedalekiej przyszłości ludzkość może osiągnąć stan, w którym dalsze wydobycie rudy żelaza nie będzie już konieczne.

Odzyskany złom można w ekologiczny sposób użyć do tworzenia wszystkiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, by złom pozyskany z samochodu odżył w poręczy przy schodach czy ramie łóżka z metalu.

Dlaczego więc stal uważa się za surowiec ekologiczny? Jest to materiał, który można wytwarzać w czysty sposób, które nie oddziałuje negatywnie na otaczające nas środowisko. Stal wnosi bowiem cenny wkład w ochronę klimatu, między innymi poprzez szerokie zastosowanie i mnogość rozwiązań. Stal jest jednym z chętniej recyklingowanych materiałów na świecie, a wszystko przez to, że przyczynia się do zrównoważonego wykorzystania zasobów, które nie są dostępne w nieograniczonych ilościach.

Z jednej tony stali powstają cztery tony nowych wyrobów stalowych, a każda tona wykorzystanej stali oraz złomu pozwala uniknąć wydobycia 1,5 tony rudy żelaza. Ponadto produkty uboczne, powstałe przy produkcji stali, można również poddać recyklingu. Dla przykładu, żużel hutniczy stosowany jest w przemyśle cementowym i budownictwie drogowym

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych łóżek i mebli z metalu. W razie potrzeby pozostajemy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.

Udostępnij & skomentuj